Category Archive Hizmetler

Kuru Temizleme

Kuru Temizleme İşlemleri

Yıkama

Özenli bir temizlemeye ihtiyacı olan kıyafetleriniz için bize ulaşın, size zamandan da kazandıran yepyeni bir temizlik anlayışıyla tanışın.

Ütüleme

Temiz kıyafetlerinizin ütüye ihtiyacı varsa vakit kaybetmeden bize ulaşın, kumaş türüne en uygun şekilde ütülenmiş kıyafetinizle stilinize şıklık katın.

HEMEN ARA :

0(216) 630 21 13

Kuru Temizleme Fiyatlarımız

ÜRÜNLER FİYATLAR
Etek ₺7,00
Gömlek ₺6,00
Günlük Elbise ₺15,00
Kravat ₺2,00
Mont / Kaban ₺25,00
Palto / Pardesü ₺25,00
Pantalon ₺9,00
Şal ₺5,00
İpek Şal ₺7,00
Şort ₺5,00
Takım Elbise ₺23,00
T-Shirt ₺6,00
Deri / Güderi Mont ₺50,00
Abiye / Taşsız ₺25,00
Abiye / Taşlı ₺35,00
Bluz/Hırka/Yelek/Kazak ₺7,00
Ceket ₺14,00
Gelinlik Taşsız ₺100,00
Gelinlik Taşlı ₺150,00

İstanbul Halı Yıkama Firması Arı Halı Yıkama İşlemleri

1. SİPARİŞ ALMA

Firmamız ile iletişime geçtikten hemen sonra kaydınız alınır. Belirlenen tarihte belirttiğiniz adresten halılarınız kapıdan rulo halinde alınır. Karşılığında size kaç adet ve hangi türde halı alındığına dair bir belge(Sipariş fişi, Sipariş makbuzu, vb.) verilir. Ücretsiz servisimiz ile alınan halılarınız yıkama için firmamıza geitirilir.


2. ÜRÜNLERİ ETİKETLEME

Pek çok kişiden halı toplanacağından halıların temizleme ve ayrım aşamalarında karışmaması için kişiye özel verilen bir abone numarası veya barkod, her bir halıya iliştirilir.(yapıştırma, zımbalama gibi yöntemlerle) halı fişleme, halı numaralandırma, halı barkodlama, halı yıkama müşteri kaydı, halı yıkama etiketi, halı etiketi zımbalama yapılır.


3. ÖLÇME VE FİYATLANDIRMA

Halıların temizleme işlemine geçmeden önceki türlere göre ayrılması(halı türlerine göre uygulanan temizlik işlemleri farklıdır bu yüzden türe göre ayrım yapılması gerekir), halının kontrolü(Halılar temizlemeye alınmadan önce kirlilik ve leke durumu, yırtık veya patlak olup olmamasının kontrolü. Eğer halılarda çıkarılamayacak lekeler varsa veya halılarda yırtık gibi hasarlar varsa müşteriye bildirilir temizleme işlemi için onay alınır), metrekare olarak ölçülmesi ve ücretlendirilmesi işlemidir. Halı temizleme işinde ücretlendirme metrekare baz alınarak yapılmaktadır. Firmalar ücret belirtirken metrekare ücretini belirtirler. Örnek olarak metrekaresi 3,00 Lira ise standart 6 metrekare halı için verilen ücret 18,00 Lira olacaktır. Bu ücretler bazı firmalarda her türden halı için aynı olurken pek çok firma halı türlerine göre farklı tarife uygulamaktadır. Bunun sebebi farklı halı türlerine uygulanan işlemlerden kaynaklanmaktadır. Genelde Makina (Saray,Atlas vb), El dokuma ve Yün(Isparta, Milas, Ladik vb.), Değerli halılar (Çin, Nepal, İpek, Shaggy, Kilim, İran) gibi 3 gruba ayrılmaktadır. Değerli halıların temizleme ücretleri diğer gruplara göre daha pahalıdır bunun sebebi bu halıların değerinden kaynaklanan riskle(temizleme işlemi sırasında oluşabilecek bir hasar) birlikte temizleme aşamasında daha fazla ustalık isteyen işlemlerden geçmesi, kullanılan ürünlerin pahalılığı ve daha ağır olmasıdır Ayrıca birçok firma battaniye, yorgan temizlemekte ve halıların kenarlarına overlok(halıların kenarlarının atmasını veya sökülmesini önlemek için iple örme işlemidir.) yapmaktadırlar. Battaniye ve yorgan adet baz alınarak ücretlendirilir, overlok ise metre baz alınarak ücretlendirilir.


4. HALI YIKAMA İŞLEMİ (Toz Alma – Yıkama – Durulama)

Temizleme işlemi birkaç aşamadan oluşmaktadır bu halıların türlerine göre değişkenlik gösterebilir. İlk aşama Toz alma işlemidir. Toz alma işlemi toz dolabı veya toz alma makinesi denen bir makine ile yapılmaktadır. Hassas halılar bu aşamadan geçmeyebilir. Daha sonra halıların asıl yıkama işlemine geçilmektedir. Asıl yıkama işleminde tam otomatik makineler kullanılır. Halı makineye verilir. Bu makineler genelde yürüyen konveyör bant sistemine dayalı makinelerdir. Halı bant üzerinde ilerler farklı ünitelerden geçer. Islatma, şampuanlama, fırçalama(üst ve alt yüzeyinden), durulama, sıyırma, vakumlama, rulo sarım gibi. Halı yıkama, halı temizleme, halı durulama, halı sıyırma.


5. HALI KURUTMA AŞAMASI

Durulama aşamasından sonra sıkmanın tam anlamıyla olması ve kurutmanın kısa sürmesi için santrifüj (genelde kazan tipi sıkma veya rulo tipi sıkma diye adlandırılırlar) makineleri kullanılmaktadır. Bu makineler genelde merkez kaç sistemiyle halıyı yüksek devirde döndürmek suretiyle suyunu çıkarama işlevine sahip makinelerdir. Sıkma işleminde halılar üzerinde neredeyse hiç su kalmamaktadır. Sadece elle dokunulduğunda hissedilebilecek oranda nem kalmaktadır. Nemli halıların kurutulması için halıların birbirine paralel paslanmaz askılara asılarak kurutma odalarına koyulmaktadır. Kurutma odaları, sıcak kapalı bir ortama sıcak hava vermek ve havanın içeride devir daiminin sağlanması yöntemiyle halılardaki nemin alınması ve buharlaşmayla atılmasının sağlandığı ünitedir. Tamamen kuruyan halılar bir süre havalandırılır ve son kontrol aşamasına geçer.


6. KONTROL VE TESLİMAT

Kuruyan halıların üzerinde oluşan toz ve tüy parçalarının alınması işlemine hav süpürme (hav alma) denir. Bu işlem otomatik hav alma makinelerinde de yapılır. Bu işlem yapılırken yıkamada gözden kaçan lekeler ışık altında yakından kontrol edilir. Herhangi bir lekeye rastlanırsa kontrol masası üzerinde özel leke sökücü yardımı ile lekeye müdahale edilir. Halıdaki kötü koku oluşumunu engellemek için dezenfekte parfümleme yapılır ve halı dürülerek paketlenir.

Bütün işlemler tamamlandığında Müşteriye teslimat için Telefon açılır. Teslimat onayı alınan Halılar sahiplerine teslim edilmek üzere araçlara yerleştirilir. Sahiplerine teslim edilir, ücret alınır.

Arı Halı Yıkama: Profesyonel Halı Yıkama Hizmetleri

Halı yıkama hizmetinde öncü bir firma olmayı hedefleyen Arı Halı Yıkama, kullandığı yıkama teknolojisi, işini bilen ekibi ve yıkama konusunda en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olan çalışanları ile sektöründe lider olmayı hedeflemektedir. Yıkamanın incelikli ve usta işi olduğunu bilen Arı Halı Yıkama firması, talep edilen her türlü halı cinsine sipariş alımından, yıkamasına ve teslimatına kadar gerekli ilgiyi göstermektedir. Önceliğimiz her zaman kaliteli iş ve müşteri memnuniyetidir.

Halı yıkama piyasasında çok fazla firmanın olduğunu bilerek kendimizi ve bilgilerimizi günden güne geliştirmekteyiz. Amacımız müşterilerimize her zaman en iyi hizmeti vermektir.

Halı yıkama dışındaki diğer hizmetlerimiz; koltuk yıkama, kuru temizleme ve stor perde temizliğidir. Halı yıkamada göstermiş olduğumuz titizliği, bu hizmet kollarımızda da son derece titiz olarak göstermekteyiz. İstanbul Anadolu yakasında hemen hemen her ilçeye ve bu ilçelerin mahallelerine hizmetimizi sağlamaktayız.

Bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşarak kısa sürede teslimatınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz servislerimizle kirli alılarınızı kapınızdan alır, yıkama işleminden sonra sizlere verdiğimiz tarihte teslimatımızı gerçekleştiririz.